5 warunków, które musisz spełnić, zanim zaczniesz typować wyniki – poznaj regulamin

W Polsce zgodnie z prawem mogą działać wyłącznie legalni bukmacherzy. Każdy z nich zobowiązany jest posiadać swój regulamin, który udostępni graczom. W dokumencie tym znajduje się wiele informacji, które wyjaśniają zasady typowania, sposób lokowania środków, wypłaty wygranych itd. Podpowiadamy, na które punkty w regulaminie należy zwrócić szczególną uwagę!

Po pierwsze – wybierz legalnego bukmachera

W Polskiej bukmacherce zaszły spore zmiany na przestrzeni ostatnich lat. Po nowelizacji ustawy hazardowej w 2017, z rynku zniknęło wiele firm zagranicznych, które świadczyły swoje usługi. Miało to na celu zwiększenie bezpieczeństwa, ale też utrzymanie przychodów w kraju. W związku z tym z kilkuset, pozostało kilkunastu buków. Każdy z nich, aby funkcjonować na mocy prawa, musiał spełnić szereg rygorystycznych wymogów, których konsekwencją było otrzymanie licencji od Ministerstwa Finansów.

Jednym z obowiązkowych punktów jest regulamin, w którym znajdują się zapisy ważne dla każdego gracza. Zanim więc zaczniesz typować wyniki – poznaj ofertę bukmacherów i upewnij się, że wybrany przez Ciebie ma odpowiednią licencję. Pierwszą rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę, jest regulamin – w nim znajdują się najważniejsze informacje o tym, jak grać wraz z definicjami. Ponadto weź pod uwagę możliwości typowania – np. oferta PZBUK, nowego na rynku buka, może Cię przekonać bonusem powitalnym i innymi programami lojalnościowymi.

Po drugie – poznaj definicje pojęć i postanowienia wstępne

Dzięki temu, że niemal każdy regulamin ma swoją definicję pojęć, cały dokument będzie dla Ciebie znacznie bardziej czytelny. Tam możesz przeczytać informacje m.in. odnośnie tego, kogo mianuje się tytułem gracza, czym jest konto i jakie znajdują się na nim informacje, co według danego buka oznaczają słowa kurs, stawka, zakłady wirtualne czy kupon internetowy.

Znając już pojęcia, możesz przejść do wstępu, w którym również znajduje się wiele istotnych informacji. Tam między innymi o tym, kto jest organizatorem zakładów wzajemnych, dla kogo jest dozwolone korzystanie ze strony i zawieranie zakładów wzajemnych, a także informacja, że użytkownik zobowiązany jest zaakceptować regulamin oraz, że wyraża zgodę na świadczenie usług drogą elektroniczną oraz wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez bukmachera w celu udziału w zakładach wzajemnych i związanych z tym usług.

Po trzecie – rejestracja i korzystanie z konta

Aby w pełni móc korzystać z oferty buka, musisz założyć u niego konto. Proces rejestracji najczęściej nie jest skomplikowany – trzeba podać swoje dane osobowe, maila, zaznaczyć niezbędne oświadczenia (m.in. o prawidłowości podanych danych, ukończeniu 18 lat). W kolejnym kroku użytkownik musi postępować zgodnie z informacjami podanymi przez buka – np. zweryfikować swoje konto poprzez maila.

Kwestie związane z korzystaniem konta po poprawnym jego założeniu to liczne informacje – m.in. że samo użytkowanie strony jest bezpłatne, jakie są niedozwolone działania (np. obrażanie lub naruszanie dobra osób i podmiotów trzecich) czy też o tym, że gracz jest uprawniony do zamknięcia założonego przez siebie konta w każdej chwili, bez wskazywania przyczyn.

Po czwarte – informacje o zawieraniu zakładów

To z pewnością najistotniejsza i zarazem najbardziej interesująca kwestia dla każdego gracza. Każdy bukmacher w swoim regulaminie wyjaśnia, jaka jest procedura zawierania zakładów. Tam między innymi o tym, jak wpłacać środki na konto, jaki jest najpóźniejszy czas zawarcia zakładu na dane zdarzenie, jakie są rodzaje zakładów wzajemnych oraz zakładów wirtualnych, na jakich zasadach można typować zakłady na żywo, jakie można ustalać stawki za grę czy jak ustalane są kursy.

Po piąte – wygrana i jej wypłata

Kiedy gracz odniesie sukces, wówczas najprzyjemniejszą chwilą jest odbiór wygranej. W przypadku zakładów bukmacherskich, jest to oczywiście wypłata środków na konto. Regulamin opisuje szczegółowo tę kwestię, a tam m.in. informacje:

  • w jakim terminie rozliczane są zakłady;
  • jaki wynik jest wiążący – za wiążący uznaje się wynik ustalony w regulaminowym czasie wydarzenia sportowego chyba, że zakład mówi inaczej;
  • co w sytuacji, gdy dane zdarzenie zostanie odwołane albo wynik będzie zmieniony po czasie (np. po wniesieniu protestu, kontroli antydopingowej itp.);
  • jak wygląda postępowanie reklamacyjne, w razie gdyby gracz nie zgadzał się z werdyktem bukmachera;
  • w jakim czasie wygrana wpłynie na konto;
  • o możliwości otrzymania zaświadczenia o wygranej.

Podsumowując, zanim zaczniesz typować, warto zapoznać się z regulaminem. Dzięki temu z większą świadomością będziesz zawierać swoje zakłady, a także dowiesz się, jak wyglądają poszczególne etapy – od założenia konta, po wypłatę wygranej.

Komunikat:
1. Należy korzystać tylko z legalnie działających w Polsce bukmacherów. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich wiąże się z konsekwencjami prawnymi.
2. Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem i może doprowadzić do uzależnienia.
3. Legalnie działający bukmacherzy posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności przez sieć internetową.

Poprzedni artykułPorównanie bukmacherów – gdzie warto stawiać zakłady?
Następny artykuł5 symptomów, które świadczą, że czas kupić nowe opony do roweru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj