Ćwiczenia na biceps w domu dla mężczyzn

Ćwiczenia na biceps w domu dla mężczyzn

Wystarczy najprostszy sprzęt

Myli się ten, kto myśli, że aby wyrobić sobie biceps, trzeba spędzić wiele godzin na siłowni. Ćwiczenia na biceps można wykonywać w domu i osiągnąć zadowalające efekty. Potrzebne będzie nam tylko dodatkowe obciążenie w postaci hantli i można przystąpić do ćwiczeń w domu. Warto także zaopatrzyć się w drążek ścienny lub rozporowy, aby urozmaicić ćwiczenia i dodatkowo zadbać o inne partie ciała.

Ćwiczenia na biceps w domu dla mężczyzn

  • Bardzo dobrze jest używać hantli. Jest to dodatkowe obciążenie dla mięśni. Należy usiąść na siedzeniu wykonanym z twardego materiału, np. na krześle. Ważne, aby było stabilnie. Nie poleca się foteli lub łóżka. Nogi należy rozszerzyć i jeden łokieć oprzeć na udzie, przy jego wewnętrznej części. Następnie można podnosić ciężarek zaczynając od całkowitego wyprostowania ręki. Kolejno zginamy ramię i powtarzamy czynności. Ćwiczenie wykonujemy zmieniając ręce. Jeśli mamy w domu do dyspozycji hantle o różnej wadze, poleca się najpierw użyć tych cięższych, a skończyć na lżejszych. Taka metoda nazywa się „biceps drop – down”. Ćwiczenie doskonale wpływa na mięsień dwugłowy ramienia.
  • Jeśli zaopatrzyliśmy się w drążek rozporowy i został on odpowiednio zamontowany, można przejść do podciągania się. Należy zawisnąć na drążku, lekko ugiąć kolana i je skrzyżować, a następnie podciągać się do momentu, gdy broda znajdzie się nad drążkiem. Jest bardzo ważne, aby uchwyt nie był zbyt szeroki. Takie ćwiczenie nie tylko doskonale wpływa na biceps, ale także na mięśnie pleców. Doskonale wzmacnia grzbiet. Nie należy się spieszyć, jeśli przygodę z ćwiczeniami się dopiero zaczyna. Prawidłowo wykonane ćwiczenie jest wykonane dokładnie, bez zbędnych zamachów.

Sukcesywność i dążenie do doskonałych efektów

Nie wystarczy kilka razy w tygodniu powtarzać te same ćwiczenia i ilość powtórzeń. Nasze mięśnie potrzebują dodatkowych obciążeń. Jeśli chcemy wyrobić sobie biceps należy sukcesywnie zwiększać ilość powtórzeń podciągania się na drążku oraz unoszenia hantli. Konieczne jest zwiększanie ich wagi. Nie można zapomnieć o rozciąganiu się po przebytym treningu i odpowiedniej diecie bogatej w białko.

Podczas intensywnych treningów warto zadbać o odpowiednią suplementację BCAA.

Przeczytaj również:

Najlepsza odżywka białkowa, czyli jak wybrać dobre białko

 

Poprzedni artykułŁokieć tenisisty – jak go rozpoznać?
Następny artykułŁyżworolki – jak wybrać odpowiedni rozmiar i model

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj