Czapki z daszkiem i kapelusze – skuteczna ochrona przed słońcem

Uprawiając sport, spacerując lub po prostu przebywając na zewnątrz w sezonie letnim, powinniśmy zadbać o odpowiednie nakrycie głowy. Czapki z daszkiem i kapelusze nie tylko gwarantują ochronę głowy przed promieniowaniem słonecznym, ale są również modnym uzupełnieniem stroju. Dowiedz się, dlaczego w sezonie letnim nakrycia głowy są tak ważne.

Dlaczego warto chronić głowę przed promieniami słońca?

Jeżeli lubisz biegać na świeżym powietrzu lub jesteś fanem spacerów na słońcu, musisz pamiętać o odpowiedniej ochronie głowy – zwłaszcza w sezonie letnim. Podczas występowania upałów głowa narażona jest na przegrzanie. Konsekwencją tego mogą być udary cieplne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, ale również i życia. Udaru można nabawić się wszędzie – nie tylko w gorące dni na plaży. Jeśli przebywamy w mieście, również jesteśmy narażeni na tę przypadłość ze względu na to, że beton szybko się nagrzewa, przez co oddaje ciepło.

Czapki z głów? Niekoniecznie

Czapki z daszkiem zostały zaprojektowane z myślą o sportowcach uprawiających baseball. Dzięki swej funkcjonalności weszły do masowego użytku również w życiu codziennym. Taki rodzaj nakrycia jest podstawą, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem. Czapka dzięki swojej budowie chroni nie tylko samą głowę – daszek osłania twarz i oczy. Powstający cień skutecznie zakrywa cerę, która bez ochrony narażona jest na zmarszczki oraz oczy, w których siatkówka może ulec uszkodzeniu od mocnych promieni słonecznych.

Czapki z daszkiem na sportowo

Jeżeli uprawiasz sport na zewnątrz np. bieganie, nie możesz zapominać o odpowiednim nakryciu głowy. Sportowe czapki z daszkiem zapewniają ochronę przed słońcem, a dzięki materiałom wyróżniają się lżejszą formą od klasycznych czapek. Uszyte są z tkanin, które pozwalają na szybkie wchłanianie potu, przez co cała wilgoć zostaje odprowadzona na zewnątrz. Część czapek z daszkiem wykonana jest z materiału siatkowanego. Dzięki temu głowa ma zapewnioną odpowiednią wentylację.

Kapelusze – styl i funkcjonalność

Kapelusze to nakrycia głowy, które w lato chronią głowę przed przegrzaniem, a w pozostałe części roku takie jak wiosna czy jesień, są eleganckim uzupełnieniem stroju. Rondo kapelusza w większym stopniu chroni głowę, twarz i oczy niż czapka – cień rzucany jest dookoła głowy. Te nakrycia, projektowane dla sezonu letniego, są robione z materiałów, które pozwalają na swobodne oddychanie skóry głowy, dlatego świetnie nadają się na gorące dni. Takie kapelusze znajdziesz na https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Akcesoria-pl,Czapki-pl,Kapelusze-pl. Zaprojektowane są one odpowiednio pod kątem funkcjonalności i wygody.

Czapki z daszkiem czy kapelusze – co wybrać?

W zależności od sytuacji dobierz odpowiednio nakrycie głowy. Czapki z daszkiem są dobrym rozwiązaniem, gdy planujesz wycieczkę w góry bądź aktywność fizyczną na zewnątrz. Dzięki swoim rozmiarom są kompaktowe, można je złożyć i zapakować np. w plecak. Kapelusze przydają się m.in. na plaży bądź na spacerze. Nadają one styl dla większości stylizacji. Warto zaopatrzyć się w oba typy nakryć głowy i być przygotowanym na każdą okoliczność.

Poprzedni artykułASG – strzelanie dla każdego!
Następny artykułCzy warto wybrać zorganizowane wyjazdy na narty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj