Dlaczego warto uprawiać jogę?

Joga to klucz do zdrowszego, a zarazem lepszego życia. To odpoczynek dla umysłu i ćwiczenia dla ciała. Pochodząca z Indii, ponad 2500 lat praktykowana przez hindusów obecnie staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Jogę praktykują gwiazdy filmowe, celebryci, piosenkarze oraz zwykli ludzie, niezależnie od światopoglądu, wyznawanej religii oraz przekonań politycznych.

Z dobrodziejstwa jogi mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na funkcjonowanie wielu układów w organizmie. To sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Korzyści zdrowotne jogi można zauważyć już po pierwszym treningu. Choć odmian jogi jest wiele, większość zajęć jogi składa się z następujących elementów: medytacja, ćwiczenia oddechowe, asany, rozciąganie mięśni i ścięgien.

Zbawienny wpływ na kręgosłup i układ ruchu

Jedną z szybko zauważalnych zalet jogi jest wpływ na wyrobienie prawidłowej postawy ciała. Większość asan wymaga wyprostowanych pleców oraz uniesionej klatki piersiowej i rozluźnionych łopatek – to wymusza na osobach ćwiczących prawidłową postawę ciała. Joga to prawdziwe zbawienie dla kręgosłupa. To antidotum na wszelkie dolegliwości związane z pracą w pozycji siedzącej. Joga ma pozytywny wpływ na układ kostny i nerwowy, rozciąga mięśnie i zwiększa zakres ruchu stawów dzięki ćwiczeniom rozciągającym.

Doskonały sposób na relaks i poprawę samopoczucia

Joga doskonale relaksuje, Ćwiczenia oddechowe w połączeniu z praktyką asan oraz z końcową relaksacją przynoszą niesamowite efekty. Ciało jest rozluźnione, stajemy się spokojniejsi, pozbywamy się napięć.

Jogę można praktykować wszędzie

Dzięki jodze można lepiej poznać swoje ciało. Można ją praktykować wszędzie, nie tylko na zajęciach jogi w klubach fitness, także w domu, a nawet na łonie natury i na wyjazdach wakacyjnych.

Joga to forma aktywności fizycznej nie wymagająca dużych nakładów finansowych. Wystarczy tylko mata do jogi i wygodny strój.

Joga zmienia nasze ciało. Wraz z każdym kolejnym tygodniem praktyki ciało się uelastycznia, wzmacnia, wyraźnie poprawia się zmysł równowagi. Zwiększa się zakres ruchu i możliwości ciała. Joga uczy skupienia, bycia „tu i teraz”. Ta umiejętność jest niezwykle cenna w pracy, przydaje się też w życiu codziennym. Praktykowanie jogi daje wiele satysfakcji. Daje poczucie, że robimy dla siebie coś ważnego, a robione postępy bardzo cieszą.

Poprzedni artykułKite czy windsurfing – co wybrać
Następny artykułASG – strzelanie dla każdego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj