Dlaczego warto używać maski antysmogowej?

Maski antysmogowe stają się coraz modniejsze. Dlaczego? Powodem ich popularności staje się coraz większa świadomość społeczeństwa co do konsekwencji wdychania zanieczyszczonego powietrza i jego wpływu na zdrowie. Najgorzej jest oczywiście w sezonie jesienno-zimowym, gdzie smog można zobaczyć gołym okiem jako szadź unosząca się nad ziemią. Na wiosnę czy w lecie jest lepiej, co nie zmienia jednak faktu, że w miejskiej dżungli jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Specjaliści zalecają więc noszenie masek antysmogowych przez cały rok.

Zalety maski antysmogowej!

Maska antysmogowa ma oczywiście wiele zalet. Warunek jest jeden – musi być to dobry jakościowo produkt opatrzony certyfikatem FFP1, FFP2 lub FFP3. Tylko certyfikat gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność.

  • Chroni przez mikrocząsteczkami, wirusami i bakteriami znajdującymi się w powietrzu. Poziom ochrony zależy od zastosowanego filtru. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacjami masek i wybrać tą najlepszą!
  • Chroni przed chorobami i zaostrzeniem stanów chorobowych. Niestety w noszeniu masek nie chodzi jedynie o ochronę przed smogiem, a przed konsekwencjami jako może wywołać w organizmie człowieka.
  • Poprawia jakość życia i wydłuża długość życia! Dzięki ochronie przed zanieczyszczeniami i chorobami realnie poprawia się jakość życia. Żyjemy zdrowiej więc dłużej!

Maska antysmogowa może mieć szczególne znaczenie dla osób chorujących na różnego rodzaju alergie. Posiada magiczną zdolność do zatrzymywania wielu alergenów, różnego rodzaju pyłków czy kurzu. Maska antyalergiczna stosowana w sezonie pyleń zdecydowanie poprawi komfort życia alergików i umożliwi swobodne przebywanie na świeżym powietrzu bez obaw o nasilenie objawów alergii. Maski polecane są również osobom aktywnym fizycznie. Specjalnie stworzone maski można kupić w sklepach sportowych lub sklepach dla biegaczy. Maska do biegania świetnie nadaje się też do użycia w trakcie innych aktywności: jazdy na rowerze, gry w piłkę na boisku lub w trakcie ćwiczeń na outdoor’owej siłowni.

Jakość powietrza ma znaczenie!

Zanieczyszczenia powietrza są powodem wielu chorób np. nowotworów płuc, astmy, duszności czy chorób serca. Odpowiadają też za zaostrzenia stanów chorobowych. Dbanie o jakość powietrza jaka dostarczana jest do organizmu staje się już nie tylko kwestią nowego trendu dbania o siebie, ale realną koniecznością obrony przed konsekwencjami jakie niesie za sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem!

Dzięki badaniom naukowców wiadomo, że jakość powietrza ma znaczenie! Zanieczyszczenia są szczególnie groźne dla osób starszych, ale również dzieci czy kobiet w ciąży. Badania wskazują, że skażenie powietrza realnie przekłada się na rozwój płodu i szybkość wykształcania się płuc. W skrajnych przypadkach jest to równoznacznie z paleniem przez ciężarną kilku papierosów dziennie!

Oddychanie świeżym, powietrzem realnie poprawia jakość życia i wydłuża jego długość. Świadomość społeczeństwa wyznacza trendy migracji na wieś czy przedmieścia dużych miast w poszukiwaniu zdrowia! Jeśli jednak mieszkasz w mieście i czujesz, że jakość powietrza nie jest idealna warto zaopatrzyć się w maskę antysmogową!

Poprzedni artykułKupujesz nowy rower? Ale nie wiesz co zrobić ze starym? Oto nasze kilka propozycji w myśl filozofii „no waste”
Następny artykułUbezpieczenie NNW przed podróżą – czy jest potrzebne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj