Jak rozsądnie korzystać z soczewek?

soczewki optyk optometrysta

Dynamiczny rozwój produktów optycznych widać gołym okiem. Producenci prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach służących poprawie komfortu życia osobom borykającym się z wadą wzroku. Nowoczesna technologia skutkuje pojawieniem się rozmaitych akcesoriów, jakie przyczyniają się do oszczędności czasu i pieniędzy dla użytkowników. Warto śledzić informacje dotyczące soczewek na bieżąco, ponieważ zalecenia dotyczące korzystania z soczewek zmieniają się dynamicznie. Wielość produktów na rynku pozwala na dostosowanie rozwiązania do każdego użytkownika soczewek. Jak rozsądnie korzystać z soczewek i o czym warto pamiętać?

Biofinity soczewki jednodniowe i miesięczne – co warto o nich wiedzieć?

Pierwszą grupę soczewek kontaktowych, które można pozostawić na oczach przez dłuższy czas, stanowią soczewki całodobowe, znane również jako soczewki miesięczne. W sklepie German Optiker znajdziesz wiele rodzajów soczewek od znanych na całym świecie producentów, np. Biofinity, Soflens, czy American Lens. Co wyróżnia soczewki całodobowe? Biorąc za przykład ofertę producenta Biofinity soczewki jednodniowe muszą być usuwane z oka przed zaśnięciem, a następnie czyszczone odpowiednimi preparatami. Natomiast soczewki miesięczne można nosić nawet przez 30 dni. Warto jednak pamiętać o rozsądnym korzystaniu z soczewek. Użytkownik powinien dbać o regularną pielęgnację takich produktów. Soczewki tego rodzaju nie tylko zwiększają komfort dla użytkowników, lecz również pełnią funkcję ochrony oka po rozmaitych zabiegach. Soczewki miesięczne zalecane są także podczas podróży, kiedy nie mamy szans na zapewnienie pożądanych warunków higienicznych. Soczewki miesięczne, dopuszczone do użytkowania również w nocy, nie są jednak remedium na wszystkie problemy. U niektórych osób długotrwałe noszenie soczewek może generować podrażnienia i uczucie swędzenia. Jeśli nasz organizm nie toleruje soczewek całodobowych, rozwiązaniem pozostaje powrót do produktów dziennych.

Inną grupą są soczewki zakładane na noc. Mają działać leczniczo dla osób z krótkowzrocznością i astygmatyzmem. Ortokorekcja to proces odwrotny do tradycyjnego leczenia wady wzroku. Soczewki tego typu mogą być użytkowane wyłącznie w nocy. Ich działanie polega na przejściowym spłaszczeniu rogówki, utrzymującym się przez kilkanaście godzin po zdjęciu soczewki. Efektem tego procesu staje się wyostrzenie widzenia w ciągu dnia, bez konieczności noszenia okularów i soczewek dziennych.

Ortosoczewki cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze strony rodziców dzieci w wieku szkolnym, których aktywny tryb życia rodzi ryzyko zagubienia tradycyjnych soczewek lub uszkodzenia okularów. Badaniem kwalifikującym do stosowania soczewek ortokorekcyjnych jest komputerowa keratometria, polegająca na tworzeniu topograficznej mapy rogówki oka celem uwidocznienia lokalnych krzywizn rogówki i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

Optometrysta Szczecin – gdzie znaleźć soczewki całodobowe i ortokorekcyjne?

Pełne spektrum soczewek kontaktowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego German Optiker. Na stronie www.germanoptiker.pl zamieszczono kompleksowy asortyment soczewek, skierowanych do rozmaitych grup odbiorców. Katalog produktów dostępnych w German Optiker zaleca każdy optometrysta Szczecin, Poznań, Warszawa, czy Kraków- działalność serwisu germanoptiker.pl rozciąga się na teren całej Polski, dając dostęp do nowoczesnych akcesoriów optycznych.

Poprzedni artykułNajlepsze ćwiczenia na brzuch – jak zrobić ABS na siłowni?
Następny artykułJak ćwiczyć z drążkiem do podciągania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj