Jakie spodnie do jazdy na nartach wybrać?

Z wyborem spodni narciarskich jest tak samo jak z kurtką do jeżdżenia na nartach: muszą być wygodne i wytrzymałe. Kupując spodnie do jazdy na nartach powinniśmy wziąć pod uwagę takie same czynniki, jak w przypadku innych części garderoby do uprawiania sportu.

Jaki rozmiar spodni narciarskich wybrać?

Dobre spodnie do jazdy na nartach powinny przylegać do ciała, ale go nie obciskać. Przepływ krwi w żyłach powinien być niezahamowany w trakcie, gdy ciało pompuje tej krwi szczególnie dużo, a więc w czasie uprawiania sportu. Trudno liczyć na to, że szybko znajdziemy w sklepach spodnie dokładnie skrojone na naszą sylwetkę,dlatego warto pomyśleć o zakupie takich spodnie, które można w miarę potrzeby samodzielnie wyregulować. Na rynku znajdziemy modele, w których regulowane są obwody nogawek, a także obwód pasa.

Najwygodniejsze modele posiadają szelki i mają wysoki stan. Szelki, takie jak na zdjęciach tutaj: https://allegro.pl/kategoria/odziez-spodnie-256740 pozwalają na utrzymywanie materiału odpowiednio wysoko: tak, aby nie zsuwały się w dół i chroniły lędźwie przed przewianiem.

Z jakiego materiału powinny być dobre spodnie narciarskie?

W przypadku  spodni narciarskich bardzo ważne jest, aby materiał nie przepuszczał wilgoci. Dlatego doskonałe wydaja się membranowe spodnie narciarskie – to właśnie one, jak żadne inne, będą chroniły nas przed przenikaniem wilgoci podczas upadku na śnieg. Spodnie narciarskie, które najdziemy w sklepach najczęściej będą miały membrany mikroporowate oraz hydrofilowe. Pierwsze z nich są oddychające, a jednocześnie doskonale ochraniają przed wiatrem. Niestety jednak z biegiem czasu tego rodzaju membrana traci swoje fantastyczne właściwości. Drugi rodzaj membrany natomiast jest prawdziwym kombajnem: w swojej strukturze materiał ten nie ma porów, przez co nie ma wentylacji, jednak gdy panują naprawdę niskie temperatury, to właśnie ten rodzaj materiału będzie idealny na uprawianie sportu.

Jak ocenić jakość spodni narciarskich?

Spodnie spodniom nierówne: jedne są uszyte na szybko, drugie natomiast powstają przy użyciu najlepszych technologii szwalniczych. Jeśli chcemy sprawdzić, jakiego rodzaju spodnie mamy przed sobą, należy zwrócić uwagę na to, jakie mają szwy. Najlepsze są te laminowane, dzięki czemu spodnie będą mocne i trwałe. Dodatkowo, ważne jest to, jakiego rodzaju zamki wszyto do materiału. Zamki powinny być wodoszczelne i jednocześnie wyposażone w duże uchwyty, które będą niesamowicie ułatwiały użytkowanie kombinezonu czy spodni wtedy, gdy na rekach będziemy mieli duże rękawice narciarskie.

Poprzedni artykułRower elektryczny na dłuższą wyprawę
Następny artykułJaki rower treningowy wybrać? Podział rowerków z uwzględnieniem pozycji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj