Jazda na rowerze – co warto zabrać w daleką trasę?

Daleka trasa jest wymagająca. Rower to dobry środek transportu, ale warto zabrać mały bagażnik rowerowy i do niego włożyć wodę, coś na przebranie, buty na zmianę. Można też wziąć drobną przekąskę, gdy trasa jest daleka. Pieniądze trzeba mieć przy sobie. Ponadto niezbędna jest woda do picia w bidonie, pod ręką rowerzysty. Na daleką trasę zabrać należy kurtkę przeciwdeszczową i coś na głowę – nakrycie głowy dostosowane musi być do pory roku.

Namiot i śpiwór, czyli wygoda i obciążenie

Poza tym rowerzysta musi mieć ze sobą namiot – jeśli planuje rozbić się i przenocować lub karimatę czy śpiwór, gdy korzysta z noclegu w budynku. Przyda się też jakiś płyn na komary w lecie i krem z filtrem. Podręczna mała kosmetyczka też nie zawadzi oraz mini-apteczka z plastrami, płynem do odkażania, itp. Jest to prawdziwy niezbędnik rowerzysty, bez którego ani rusz w życiu obyć się nie można. Każdy rowerzysta może zakochać się w wygodnym spędzaniu czasu na jednośladzie. To dla niego wyjątkowy czas.

Podróżuj komfortowo i nie męcz się wcale

Rowerzysta musi być dobrze,czyli wygodnie ubrany, a ze sobą powinien mieć niezbędnik, o którym napisaliśmy powyżej. Absolutnie nie wolno mu się przeciążać i zabierać dużo rzeczy. Gorzej jest, gdy na daleką wycieczkę jedzie z dzieckiem. Wtedy powinien zabrać ze sobą rzeczy dla dziecka. Konieczna stanie się doczepiana przyczepka, która zdecydowanie obniży komfort jazdy, ale nie ma wyjścia. Na daleką wyprawę musi mieć to, co konieczne. Bez namiotu i śpiwora ani rusz, poza tym na zmianę trzeba mieć wtedy nieco więcej rzeczy. Jest to sprawa całkiem oczywista. Wygodne podróżowanie rowerem nie jest realne. Jeśli ktoś oczekuje wielkich wygód to samochód albo kamper będą dla niego. Rowerzysta musi zadbać o siebie, własną wygodę i miłe spędzanie wolnego czasu. Rowerowe wycieczki lepiej planować na jeden dzień, bez noclegu. Wtedy nie trzeba się obciążać rzeczami, można jechać swobodnie, doczepiając mały zamykany bagażnik. To jest najlepsze rozwiązanie dla każdego.

Poprzedni artykułJaki rower wybrać?
Następny artykułTrekking, czyli chodzenie po górach. Jak zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj