Kite czy windsurfing – co wybrać

Kite i windsurfing to dyscypliny, które bardzo wiele łączy, ale też sporo dzieli. Pod pewnymi względami są do siebie bardzo podobne, ale pod niektórymi zupełnie inne. Wiele osób planujących aktywne wakacje zastanawia się co będzie lepsze – wind czy kitesurfing.

Windsurfing

To dyscyplina, do uprawiania której potrzebna jest woda i wiatr. Polega na pływaniu na desce, do której przymocowany jest żagiel. Dzięki podmuchom wiatru i odpowiedniemu balansowaniu ciałem windsurfer może przesuwać się po tafli wody w mniej lub bardziej widowiskowy sposób.

Kitesurfing

Również nie obejdzie się bez wody, ani wiatru. Również mamy do dyspozycji deskę, tyle że nie z żaglem, a z latawcem. Podmuchy wiatru pozwalają na unoszenie się z deską nad taflą wody i wykonywanie bardzo efektownych akrobacji.

Na pewno kite uchodzi właśnie za bardziej widowiskowy, a przez to niebezpieczny i trudniejszy do nauczenia. Nie do końca jest to prawda. Pojawiają się nawet opinie, że to właśnie kitesurfingu można się szybciej i łatwiej nauczyć, choć wydaje nam się, że to raczej kwestia indywidualnych umiejętności i predyspozycji.

Na pewno obie dyscypliny łączy to, że nie można się ich nauczyć na własną rękę. Mimo, że w internecie jest wiele poradników, blogów, artykułów, a nawet filmów pokazujących jak to robić – polecamy wyłącznie kurs pod okiem wykwalifikowanego instruktora. To przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa, ale również szybkie efekty i świetna zabawa.

Ucząc się samemu nie tylko narażamy się na niebezpieczne sytuacje, ale także nie wyłapujemy na bieżąco własnych błędów i powielamy je, co znacznie opóźnia proces uczenia. Pojawia się frustracja, złość, wiele osób rezygnuje bo nie widzi efektów.

Tymczasem wystarczyłoby pójdź na kurs i już po paru lekcjach cieszyć się efektami i możliwością samodzielnego doskonalenia swoich umiejętności.

Co wybrać? Kite czy windsurfing – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poczytaj o obu dyscyplinach, pooglądaj dostępne w sieci filmy, możesz poszukać kogoś kto chodził na kurs kite lub windsurfingu i popytać o wrażenia.

Ale tak naprawdę dopóki sam nie spróbujesz nie przekonasz się z czym to się je i co ci bardziej odpowiada. Poza tym kto powiedział, że musisz wybierać – przecież możesz nauczyć się dwóch dyscyplin. Na początek sugeruję windsurfing, potem kite ale to tylko moja subiektywna ocena.

Życzę ci abyś złapał mocny wiatr w żagle i by Twoje wakacje były udane tak jak ludzi, którzy skorzystali z oferty windsurfing.com.pl – bez względu na to czy spędzisz je na kite czy na windsurfingu.

Poprzedni artykułCzym różnią się ramy rowerowe z karbonu, aluminium i ze stali? Co wybrać?
Następny artykułDlaczego warto uprawiać jogę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj