Na co zwrócić uwagę, wybierając deskorolkę? Podpowiadamy!

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z jazdą na desce? Szykujesz się do swojego pierwszego zakupu tego sprzętu? W takim razie musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii podczas wyboru najlepszej deskorolki! Jakich? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu!

Blat – podstawa deskorolki

Jednym z najważniejszych elementów deskorolki jest jej blat. To właśnie on odpowiada za komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Ten element powinien mieć 7 warstw wykonanych z klonu kanadyjskiego. Parametrem, który musisz wziąć pod uwagę, jest jego szerokość. Na zbyt wąskim możesz nie czuć się zbyt komfortowo, co przełoży się na efektywność Twoich pierwszych sztuczek. Rozmiar powinien być dopasowany do wielkości Twoich butów, wzrostu, a także do przeznaczenia deski.

Zwróć uwagę na trucki!

Trucki są kolejną ważną częścią każdej deskorolki. Ten element łączy blat z kołami. Dla osób początkujących polecane są kompletne deskorolki, które posiadają już zamontowane trucki. Jeżeli jednak wolisz kupić je osobno, zwróć uwagę na ich szerokość. Powinna być dopasowana do całej deskorolki, co oznacza, że trucki z kółkami muszą być takiego samego rozmiaru co deska. Jeżeli będą zbyt szerokie, możesz zahaczać butami o kółka, w przypadku zbyt wąskich – Twoja deska nie będzie stabilna.

Koła – czy mają znaczenie?

Zastanawiasz się, czy koła mają duże znaczenie dla komfortu jazdy? Jak najbardziej! Te części dobieraj pod kątem przeznaczenia deskorolki. Początkującym skaterom polecane są te dostępne w rozmiarze między 51, a 56 mm. Mniejsze koła sprawdzą się na gładkiej powierzchni i pozwolą na łatwiejsze wykonywanie niektórych trików. Z kolei większe koła nadają się na nierówne powierzchnie, takie jak kostka brukowa, chodnik czy asfalt. Pozwalają na rozwinięcie większej prędkości, z tego powodu sprawdzą się w przypadku osób nieco bardziej zaawansowanych.

Jakie są rodzaje deskorolek?

Jeżeli chcesz kupić gotową deskorolkę, musisz wiedzieć, że jest dostępna w kilku rodzajach. W kategorii e-sklepu https://przypau.pl/deskorolka znajdziesz m.in. fiszki, cruisery oraz Longboardy. Pierwsze z nich charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Z tego powodu świetnie spiszą się podczas jazdy miejskiej. Cruisery to deskorolki wyróżniające się swoją charakterystyczną budową – przód jest ostro zakończony, tył zaś ścięty pod wysokim kątem. To sprawia, że ten typ deski dobrze sobie radzi na trudnych nawierzchniach. Longboardy to z kolei długie deski, które wykorzystywane są m.in. podczas zjazdów z górek.

Poprzedni artykułJak ćwiczyć z drążkiem do podciągania?
Następny artykułBieżnia elektryczna – sprawdź, jak działa i jak z niej korzystać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj