Odzież sportowa na lato: Co się sprawdzi w upały?

Zawodowcy, jak i amatorzy uprawiający aktywność fizyczną w upale muszą zachować środki ostrożności, aby uniknąć chorób związanych z gorącem. Twój wybór odzieży może mieć ogromny wpływ na Twój komfort i bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej w upale. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jak prawidłowo ubierać się podczas uprawiania sportów w upalne dni.

1.Noś odzież syntetyczną

Unikaj noszenia bawełny, ponieważ utrzymuje pot i nie wysycha szybko, co może prowadzić do otarć. Syntetyczne tkaniny są znacznie bardziej oddychające i odprowadzą wilgoć z dala od skóry. Chociaż techniczne ubrania z tkaniny mogą kosztować trochę więcej, docenisz wygodę, zwłaszcza podczas długich, spoconych treningów. Odzież sportowa jest w zasadzie niezbędna do ćwiczenia w wysokich temperaturach.

2. Ubierz się lekko

Jasne, luźne ubranie pomoże Twojemu ciału oddychać i chłodzić się naturalnie. Ciasne ubranie ogranicza ten proces, a ciemne kolory pochłaniają światło słoneczne i ciepło, dzięki czemu będziesz czuć się znacznie cieplej. Białe i jasne kolory odbijają słońce od skóry.

3. Starannie wybieraj skarpety

Nie zakładaj skarpet ze 100% bawełny podczas treningów. Twoje stopy najprawdopodobniej będą się pocić, a bawełna ma tendencję do utrzymywania stóp w stanie mokrym, co może prowadzić do pęcherzy i dyskomfortu. Szukaj syntetycznych mieszanek, takich jak te wykonane z poliestru, akrylu, które najlepiej odprowadzają wilgoć. Cieńsze skarpety są zawsze wygodniejsze na letnie aktywności.

4. Chroń oczy

Dobra para okularów przeciwsłonecznych pomaga chronić oczy przed szkodliwymi promieniami. Ponadto noszenie okularów przeciwsłonecznych pomaga zapobiegać bólom głowy spowodowanym mrużeniem oczu lub ekspozycją na jasne światło.

5. Użyj ochrony przeciwsłonecznej

Zastosuj filtr przeciwsłoneczny (przynajmniej SPF 15), zanim wystawisz się na ekspozycję do słońca. Niektóre letnie modele odzieży sportowej są wykonane z siatki lub bardzo cienkiej tkaniny, więc mogą nie zapewniać ochrony przed promieniami słonecznymi. Również Twoje ubrania poruszają się podczas treningu (lub możesz zdjąć niektóre ubrania, takie jak koszulka). Najlepiej więc upewnić się, że jesteś całkowicie pokryty filtrem przeciwsłonecznym.

Na twarz użyj sztyftu z filtrem przeciwsłonecznym, aby nie dostał się do oczu, gdy zaczniesz się pocić. Jeśli wybierasz się na dłuższy trening w plenerze i wiesz, że dużo się pocisz, bądź przygotowany na ponowne nałożenie ochrony przeciwsłonecznej podczas treningu w plenerze. Noś małą butelkę kremu z filtrem przeciwsłonecznym w saszetce lub plecaku.

6. Noś butelkę wody

Wybierając się na trening w upale, upewnij się, że nie zapomnisz o najważniejszym przedmiocie podczas trenigów: butelce z wodą. Istnieje wiele opcji paska, plecaka lub ręcznej butelki na wodę.

7. Noś daszek, a nie kapelusz

Jeśli chcesz nosić coś na głowie, aby zablokować słońce, załóż osłonę przeciwsłoneczną. Kapelusz nie jest wygodny i zatrzymuje ciepło. Czapka z daszkiem pozwoli ucieczce ciepła i nadal będzie osłaniać Twoją twarz.

Poprzedni artykułCzy warto wybrać zorganizowane wyjazdy na narty?
Następny artykułNajczęściej typowane dyscypliny sportowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj