Ogrzewacz do rąk – kiedy może się przydać?

Nie lubisz zimna, a kiedy spędzasz kilka godzin na świeżym powietrzu doskwierają Ci marznące dłonie lub stopy? Zainwestuj w popularne ogrzewacze do rąk!

Czym jest ogrzewacz do rąk i jak go używać?

Ogrzewacze to niewielkie przedmioty, które potrafią znacznie poprawić komfort funkcjonowania w chłodne dni. Sposób użycia będzie w głównej mierze zależał od rodzaju ogrzewacza. Najogólniej można podzielić je na wielorazowe i jednorazowe, choć głównym kryterium podziału jest sposób generowania ciepła.

Ogrzewacz żelowy to niewielki pojemnik wypełniony specjalnym żelem z blaszką w środku. By go użyć wystarczy ścisnąć torebkę, by wygiąć blaszkę. Ogrzewacz zaczyna generować temperaturę około 50 stopni i utrzymuje ją mniej więcej godzinę. Kosztuje niewiele i co najważniejsze, można go wielokrotnie używać. By kolejny raz był gotowy do ogrzania Twoich rąk wystarczy wrzucić go na kilka minut do gorącej wody.

Ogrzewacz chemiczny to propozycja dla osób, które szukają ciepła na dłużej. Popularne zwłaszcza wśród sportowców. Nagrzewając się do około 60 stopni utrzymuje ciepło aż do kilku godzin. Można go kupić w zbiorczych opakowaniach, jedynym minusem jest fakt, że jest on przeznaczony do jednorazowego użytku. Ogrzewacz do rąk czy stóp wystarczy wyjąć z opakowania, potrząsnąć i zapewnić kilkunastominutowy dostęp powietrza. Potem należy umieścić go w bucie, kieszeni kurtki lub rękawicy i cieszyć się ciepłem.

Oprócz najpopularniejszych, opisanych powyżej, ogrzewaczy można kupić również typowe termofory, ogrzewacze elektryczne czy ogrzewacze benzynowe.

3 sytuacje, w których ogrzewacz jest niezbędny

Ogrzewacz do rąk czy stóp zapewne przyda się w wielu sytuacjach, gdy organizm narażony jest na długotrwałe działanie niskich temperatur.

  1. Zimowa aktywność fizyczna – ogrzewacze będą wybawieniem dla miłośników sportów zimowych, którzy przebywają na stokach całe dnie. Nie tylko ogrzeją, ale przez podniesienie temperatury poprawią krążenie i pozwolą zregenerować się zmarzniętym mięśniom.
  2. Praca w niskich temperaturach – gdy myślisz o ogrzewaczach zapewne od razu przychodzi Ci do głowy białe szaleństwo. Są jednak ludzie pracujący w niskich temperaturach lub na zewnątrz. W takich sytuacjach ogrzewacze mogą okazać się niezbędne.
  3. Nieprzewidziane warunki atmosferyczne – kochasz wielodniowe wędrówki lub wspinaczkę wysokogórską, planujesz nocować w namiocie? Niestety warunki atmosferyczne nie zawsze są możliwe do przewidzenia, a ogrzewacz będzie przydatny, gdy temperatura znacznie spadnie.

Kto nie powinien używać ogrzewaczy?

Najważniejszym przeciwwskazaniem do użycia ogrzewacza są wszelkiego rodzaju odmrożenia lub sytuacje, w których czucie lub reakcja bólowa może być zaburzona np. sen. Ogrzewacze chemiczne nie są polecane dzieciom, osobom starszym, niepełnosprawnym czy kobietom w ciąży. Mogą ich używać tylko w wyjątkowych sytuacjach i pod kontrolą osób trzecich, które będą w stanie udzielić pomocy, jeśli zajdzie taka konieczność. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku osób z chorobami krążenia i układu nerwowego, posiadających przewlekłe problemy ze stawami czy wrażliwością skóry.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i dolegliwości w trakcie użytkowania należy skonsultować się z lekarzem.

Ogrzewacze do rąk są bardzo przydatnym gadżetem, który znacznie poprawia komfort przebywania w niskich temperaturach. By używać ich w bezpieczny sposób warto przeczytać załączoną instrukcję.

Poprzedni artykułOBÓZ SPORTOWY NAD MORZEM
Następny artykułAcai Allnutrition – jagody acai wpływają na samopoczucie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj