Parametry wyboru hulajnogi wyczynowej przeznaczonej do robienia tricków

Hulajnoga jest pojazdem zwykle dwukołowym, choć pod tym względem są wyjątki. Dziecięce hulajnogi mogą mieć trzy i więcej kółek dla zapewnienia stabilności jazdy.

Jednak hulajnogi wyczynowe, przeznaczone do robienia trików chociażby na skateparkach, są zupełnie inne od tych zwyczajnych, na których możemy zobaczyć dzieciaki w parkach i na ulicach dzielnic miejskich. Czym różnią się od nich i jakie parametry hulajnogi wyczynowej są najbardziej istotne dla użytkownika przy kupowaniu takiego pojazdu?

Różnice pomiędzy hulajnogą tradycyjną i wyczynową

Przeznaczeniem hulajnogi tradycyjnej jest umożliwienie użytkownikowi szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, przy użyciu siły własnych nóg. Jedną nogą odpychamy się od ziemi, aby wprawić w ruch swój pojazd, a drugą pozostawiamy na podeście. Hulajnogi tradycyjne mogą być składane, co ułatwia ich przechowywanie czy przenoszenie. Natomiast hulajnogi wyczynowe są przeznaczone do wykonywania trików w powietrzu, jazdy na skateparkach i na rampach, czy też do skakania. Z pozoru może ci się wydawać, że niewiele różnią się od innych hulajnóg, a jednak ich konstrukcja jest projektowana tak, by wytrzymywała duże obciążenia, którym są poddawane. Nie posiada regulowanej wysokości kierownicy, ani nie może być składana. To mogłoby doprowadzić do osłabienia jej konstrukcji.

Hulajnogi wyczynowe mają większą masę, są bardziej wytrzymałe i dodatkowo wzmocnione. Różnią się w swojej kategorii wielkością, poziomem usytuowania kierownicy czy tym, jaki kształt i długość ma ich podest, nazywany deckiem.

Dowiedz się więcej: Hulajnoga do tricków – jak wybrać najlepszą? (fourstore.pl)

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących użytkowników

Zanim zaczniesz szkolić się w zakresie trików na hulajnodze wyczynowej, powinieneś kupić taki pojazd dla siebie. Jeśli jesteś pewien, że właśnie do takich celów chcesz go wykorzystywać, kup hulajnogę wyczynową, ale miej też na uwadze, że będzie ona miała tylko dwa niewielkie kółka, które nie pozwolą ci na szybką, dłuższą jazdę po mieście. Za to przyczyni się ona do efektownego wykonywania różnych trików na skateparku.

Hulajnoga wyczynowa podczas nauki i wykonywania trików poddawana jest wielu przeciążeniom, dlatego powinna być maksymalnie wytrzymała. Trwałość nadaje jej sztywna konstrukcja – dlatego tego typu urządzenia nie są składane i nie mają regulacji wysokości. Dobierasz ją pod kątem własnych potrzeb i wymagań. Jako początkujący użytkownik hulajnogi wyczynowej nie wiesz jeszcze, czy wolisz niższą czy wyższą hulajnogę. Ważne, żeby jej kierownica znajdowała się mniej więcej na wysokości twoich bioder. Co istotne, sprawdź jej jakość wykonania, spawy i to, z jakich materiałów została wyprodukowana.

Dla początkujących dobrze jest wybrać hulajnogę o wadze do 4 kg, zbudowaną ze stali i aluminium. Jeśli masz do wyboru hulajnogę ważącą 3,5 kg i 4 kg, wybierz tę lżejszą. Pozostanie ci jeszcze podjęcie decyzji o tym, jaki podest powinna mieć twoja hulajnoga do trików. Dobierz go do rozmiaru stóp. Nie powinien być zbyt długi, ponieważ trzeba wprawy, aby z takim deckiem wykonywać triki. Krótki, ale przy tym szeroki deck zapewni ci większa stabilizację.

Konieczne jest jeszcze podjęcie decyzji w kwestii doboru kółek hulajnogi do trików. Optymalne będą kółka w rozmiarze 110 mm. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników będą przeznaczone hulajnogi z kółkami zwrotnymi w rozmiarze 100 mm.

Źródło: https://fourstore.pl/ | Four Store na Facebooku

Poprzedni artykułAcai Allnutrition – jagody acai wpływają na samopoczucie
Następny artykułNaturalne suplementy diety. Kiedy po nie sięgnąć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj