Piłki do tenisa – czym się różnią?

Piłki do tenisa ziemnego to temat złożony i wielowątkowy. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest dobór odpowiedniej piłki oraz jak ten wybór wpływa na jakość oraz powodzenie ich gry. Parametrów, które różnią poszczególne modele jest bez liku, dlatego warto jest co nieco wiedzieć na temat piłek tenisowych, nim wraz z rakietą udamy się na kort.

Piłki do tenisa ziemnego dzielą się na wiele różnych rodzajów. Podział uzależniony jest od ich budowy, zaawansowania gracza oraz jego wieku. Dopasowanie odpowiedniego modelu jest więc uzależnione od kilku czynników, które należy znać. To przydatne informacje szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem ziemnym.

Piłki tenisowe bezciśnieniowe i ciśnieniowe

Podział na piłki tenisowe bezciśnieniowe i ciśnieniowe jest podziałem podstawowym. Piłki bezciśnieniowe charakteryzują się większą ciężkością oraz twardością. Zużywają się znacznie wolniej, a zawodnik ma mniejszą kontrolę odbicia. To idealna propozycja na treningi, które przygotowują do trudniejszych warunków na korcie.

Piłki tenisowe ciśnieniowe w przeciwieństwie do poprzednich są znacznie lżejsze i bardziej miękkie. Piłki są pod stałym ciśnieniem, dlatego zużywają się znacznie szybciej. Propozycja przeznaczona jest raczej dla zawodowców i osób, które trenują tenis regularnie. Komfort gry przy użyciu ciśnieniówek jest zauważalnie lepszy – gracz ma zauważalnie większą kontrolę nad każdym uderzeniem, co przekłada się również na ich precyzyjność.

Piłki do tenisa ziemnego – rodzaje uzależnione od zaawansowania gracza

Nie bez znaczenia jest również poziom zaawansowania gracza. Piłki do tenisa ziemnego i ich rodzaje to trzy wyraźnie zarysowane stopnie: poziom rekreacyjny, mistrzowski oraz najwyższy: profesjonalny. Piłki różnią się budową, jakością oraz oczywiście ceną. Porównania piłek można dokonać na stronie https://amazing.pl/, gdzie znajdziemy bogaty asortyment różnych piłek tenisowych od topowych producentów.

Zawodowi zawodnicy, biorący udział w wielkoszlemowych turniejach korzystają z piłek profesjonalnych, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz odpornością na zużywanie, nawet podczas intensywnej gry. Piłki poziomu mistrzowskiego to propozycja dla amatorów, którzy okazjonalnie biorą udział w turniejach. Piłki rekreacyjne zarezerwowane zostały do gier weekendowych oraz nauki.

Piłki tenisowe dla dzieci

Piłki tenisowe dla dzieci to również bardzo ważne zagadnienie, które ma decydujący wpływ na jakość gry najmłodszych. Piłki powinny być dopasowane do wieku oraz wysokości gracza. Zły dobór produktów skutecznie zniechęci malucha do zgłebiania tajników wiedzy tenisowej bądź spowolni tempo jego tenisowego rozwoju.

Piłki tenisowe dla najmłodszych dostępne są w trzech kolorach, dzięki którym możemy odróżnić ich przeznaczenie. Piłki w kolorze czerwonym zarezerwowane zostały dla najmłodszych graczy w wieku od 5 do 7 lat. Są to piłki gąbkowe, które poruszają się wolniej odbijają niżej. Dla nieco starszych dzieci w wieku od 8 do 9 lat przygotowane zostały piłki w kolorze pomarańczowym i odbijają się maksymalnie do 120 centymetrów. Dla najstarszy adeptów tenisa przygotowane zostały piłki w kolorze zielonym, które poruszają się zaledwie 25% wolniej od “dorosłych” piłek.

Odpowiednio dobranie piłki do tenisa ziemnego gwarancją udanej gry

Właściwy dobór piłki do tenisa ziemnego to połowa sukcesu. Temat jest szczególnie ważny, kiedy tenisowa przygoda jest dopiero na samym początku. Nieodpowiedni dobór może skutecznie utrudnić naukę bądź zniechęcić do dalszego uprawiania sportu. Zły dobór piłek narazi nas również na dodatkowe koszty, ponieważ będą się one zużywały w zaskakująco szybkim tempie.

Piłki należy kupować jedynie w zaufanych źródłach. Jedynie profesjonalne sklepy internetowe oraz stacjonarne są w stanie zagwarantować piłki odpowiedniej jakości, dopasowane do potrzeb danego gracza. Kupując piłki dla siebie weź pod uwagę wszystkie wspomniane wyżej parametry, a z pewnością będziesz cieszył się grą, a Twoje wyniki z treningu na trening będą znacznie bardziej zadowalające.

Poprzedni artykułŁyżworolki – jak wybrać odpowiedni rozmiar i model
Następny artykułRower elektryczny na dłuższą wyprawę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj