Rodzaje bieżni – jaki model najlepiej wybrać do ćwiczeń w domu?

Jakie są zalety posiadania bieżni w domowej siłowni? Który model nadaje się dla amatorów, a który dla profesjonalistów? Jak wybrać właściwy rodzaj urządzenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Na te i inne pytania na temat bieżni do domowej siłowni odpowiadamy w poniższym artykule. By poszerzyć i pogłębić swą wiedzę, zapraszamy serdecznie do lektury.

Po co nam bieżnia?

Jesień już zbiera swe żniwa – na zewnątrz pada deszcz, wieje zimny wiatr, a temperatura spada coraz bardziej. Apogeum nadejdzie zimą, gdy stopnie Celsjusza spadną poniżej zera, a ulice pokryje śnieg i lód. Taka pogoda nie zachęca do tego, by wychodzić z domu, a tym bardziej najczęściej uniemożliwia bieganie na świeżym powietrzu (które staje się nie tylko nieprzyjemne, ale również niebezpieczne). By nie tracić sesji treningowych, a tym samym nie zaniedbać kondycji, trzeba coś wymyślić, by móc regularnie biegać mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań jest inwestycja w jeden z wielu rodzajów bieżni.

Bieżnia – rodzaje

Bieżnie treningowe dzielimy ze względu na mechanizm napędzający urządzenie. Może on być magnetyczny (mniej zaawansowany) lub elektryczny (bardziej zaawansowany). Ten pierwszy wprawia w ruch siła mięśni naszych nóg (bieg), ten drugi – prąd płynący ze źródła zasilania (np. gniazdka elektrycznego). Bieżnia magnetyczna wymaga włożenia większego wysiłku w trening, z kolei bieżnia elektryczna może pozwolić nam na urozmaicenie ćwiczeń poprzez wybranie różnorodnych programów treningowych. Wśród nich znajdziemy między innymi bieg pod górę lub bieg z obciążeniem. Który z tych rodzajów bieżni poleca się amatorom, a który biegaczom z większym doświadczeniem? Odpowiedź jest skomplikowana. Istnieje ryzyko, że mniej zaawansowani użytkownicy nie będą w ogóle korzystali z wielu programów treningowych, z kolei na bieżni magnetycznej mogą zmęczyć się bardzo szybko, co zniechęci ich do dalszego treningu.

Szybko, wygodnie i na miejscu!

Jak już wspomnieliśmy, bieganie na bieżni pozwala na wykonywanie regularnych treningów bez konieczności wychodzenia z domu w niesprzyjającą ku temu pogodę. Niezależnie od rodzaju bieżni, który wybierzemy, jest to urządzenie, które obsługuje się intuicyjnie i które szybko może przynieść oczekiwane efekty. Właśnie dlatego szczerze polecamy korzystanie z bieżni – czy to bieżni elektrycznej, czy też magnetycznej. Pamiętajcie, że regularne treningi to podstawa, przerwanie ćwiczeń w okresie zimowym nawet nie wchodzi w grę!

Poprzedni artykuł5 symptomów, które świadczą, że czas kupić nowe opony do roweru
Następny artykułJak wybrać worek obciążeniowy – worek bułgarski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj