Squash – zasady i technika gry dla początkujących

Graj w squasha i czuj emocje

Squash to doskonała gra. Można swobodnie grać we dwie osoby, miło spędzać czas i poruszać się doskonale. Dzięki tej grze można spalić sporo kalorii i poczuć się doskonale. Squash jest grą dla osób lubiących wysiłek fizyczny i zainteresowanych tym sportem w sposób wyjątkowy. Rakieta i piłka to podstawowe narzędzia do gry w squasha. Należy tak odbijać piłkę, aby przeciwnik jej nie odebrał. Gra się w zamkniętym pomieszczeniu i odbija się piłkę od ściany i podłogi. Gra trwa do chwili, gdy ktoś źle odbierze piłkę – na przykład piłka dotknie podłogi lub pojawi się na aucie czy też ten aut przekroczy. Rakiety do gry w squasha są bardziej owalne niż rakiety do tenisa. Piłka jest mniejsza i lżejsza.

Squash to gra wymagająca

Szybkość, dobra praca nóg i spostrzegawczość. Tak gra się w tenisa. Squash powstał w Wielkiej Brytanii, ale szybko przeniósł się do USA i tam zrobił wielką karierę. Później rozprzestrzenił się po całym świecie. Squash to wspaniała gra dla osób kochających ten sport. W Polsce pojawił się późno, w 1997 roku, ale ma już pewne grono zwolenników. Gra to pięć setów. Set wygrywa osoba, która zdobędzie 11 punktów. Wygrywa ten, kto zwycięży w trzech na pięć setów.

Serwis to początek gry. Gracz stara się, aby piłka odbiła się od przedniej ściany, później odbija się od przeciwległej części boiska. Gdy serwis się skończy to przeciwnik musi odebrać właściwą piłkę i odbić ją o przednią ścianę. Nie może skierować jej na aut, czyli nie może wyjść poza linię autu. Piłka może odbić się od ścian bocznych oraz tylnych. Gra jest podobna do tenisa. Przed każdą grą potrzebna jest rozgrywka. Stosuje się forehand oraz backhand. Warto ćwiczyć pod okiem instruktora, co pozwala o wiele lepiej opanować technikę i nie popełniać błędów. Można uczyć się od zaawansowanego kolegi. Na pewno nie warto podejmować nauki samodzielnie, na bazie podręczników wyłącznie. Squash to niełatwa gra i wymaga dobrego instruktażu. Zatem pora znaleźć nauczyciela i sprawdzić czy squash jest dla nas.

Poprzedni artykułSpływ kajakowy – co warto wiedzieć przed pierwszym spływem
Następny artykułJazda na deskorolce, porady dla początkujących

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj