Street workout – na czym polegają ćwiczenia w przestrzeni miejskiej?

Ćwiczenia w przestrzeni miejskiej są nowym trendem

Street workout to nowy trend. Warto ćwiczyć i rozwijać się, mieć coraz lepszą masę mięśniową. Ćwiczenia są opracowane według pewnych zasad. Prosta sylwetka jest konieczna. Należy odpowiednio spiąć większe i mniejsze partie mięśniowe. Koryguje się w ten sposób wady postawy. Nie wolno się bujać i kopać, w każde ćwiczenie wkłada się maksymalny wysiłek. Trzeba ćwiczyć dokładnie, według zasad, z pełną koncentracją.

Trochę więcej o ćwiczeniach

Organizm musi być przygotowany, figury stwarzają bardzo duże obciążenia, dlatego dobre przygotowanie jest nieodzowne. Trening dzieli się na push-pull, czyli ciągi i wypychania, używa się siłę dynamiczną oraz statyczną. Konieczna jest wytrzymałość mięśniowa. Push-pull to metoda angażująca mniej partii mięśniowych, ale nadwerężająca je. Metoda jest polecana dla początkujących zawodników. Ćwiczy się dynamikę, statykę oraz wytrzymałość mięśniową.

Trening dla początkujących nie powinien być krótszy niż pół roku, może być też dłuższy. Elementy statyczne i dynamiczne w czasie przygotowawczym nie są zalecane, ćwiczenia opierają się na trzech filarach i muszą być wykonane w najtrudniejszej formie. Efekty pojawiają się po kilku treningach. Jest to trudny trening, ale nie należy się zniechęcać przedwcześnie.

Dlaczego street workout?

Ponieważ ta metoda buduje kondycję, poprawia rzeźbę sylwetki, jest doskonałym sposobem na piękny wygląd i dobre samopoczucie. Street workout to doskonała metoda dla każdego, kto nie boi się ciężkiej pracy i chce pięknie się prezentować. Jeśli kogoś peszy ćwiczenie na ulicy to może rozpocząć street workout w domu. Potrzebne będą kawałek podłogi, część ściany, drążek rozporowy i dwa krzesła. To dobre warunki do rozpoczęcia treningu. Podciąganie, pompki, dipy i przysiady to dobry ruch fizyczny. Na pewno przyda się i sprawi, że ciało będzie się dobrze oraz optymalnie czuło. Niejedna osoba takiego treningu pragnie i chce poprawić własną kondycję fizyczną. Street workout jest do tego idealny.

Poprzedni artykułSiatkówka plażowa – zasady gry
Następny artykułJazda na rolkach – jak nauczyć się jeździć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj