Ubezpieczenie NNW przed podróżą – czy jest potrzebne?

Niepokojąco duża liczba Polaków zapomina lub ignoruje potrzebę ubezpieczenia się przed wyjazdem na wakacje. Gdy wybieramy się za granicę, zwykle przynajmniej rozważamy kwestię ubezpieczenia, ale planując podróż po Polsce czasami wydaje nam się, że nie jest to konieczne. Tymczasem wakacje są okresem, kiedy wypadki zdarzają się wręcz nagminnie. I wcale nie trzeba uprawiać ekstremalnych sportów, aby być narażonym na uraz lub kontuzję związaną z długą i kosztowną rehabilitacją. Dlatego przed podróżą zawsze należy zadbać o polisę ubezpieczeniową. Jeśli zamierzamy podróżować po Polsce, warto pomyśleć szczególnie o ubezpieczeniu NNW.

NNW – co to za ubezpieczenie?

Nieszczęśliwy wypadek to nagłe zdarzenie, które zostało wywołane przez czynnik zewnętrzny, a w jego następstwie osoba doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub też zmarła. Jeśli poszkodowany to osoba ubezpieczona, posiada polisę NNW przysługuje jej odszkodowanie. Może je otrzymać także osoba uposażona, jeśli skutkiem wypadku była śmierć ubezpieczonego. Ubezpieczenie NNW obejmuje zarówno nieprzewidziane zdarzenia, takie jak potrącenie na pasach (gdy ubezpieczony przechodził przez jezdnię nie łamiąc przepisów), jak i urazy związane z uprawianiem sportu.

NNW jest więc naszym zabezpieczeniem, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia rzutującego na stan zdrowia, otrzymamy należne odszkodowanie.

Polisa NNW podczas urlopu – dlaczego jest potrzebna?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest potrzebne z wielu powodów:

  • Podczas wakacji kontuzje i urazy zdarzają się częściej niż zwykle.
  • Niewiele osób ma polisę na życie, obejmującą ubezpieczenie NNW.
  • Polisa daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa.
  • Ubezpieczeni nie są narażeni na nieprzewidziane koszty związane z leczeniem czy rehabilitacją.
  • Rodzina jest zabezpieczona na wypadek śmierci ubezpieczonego.
  • Wraz z polisą, ubezpieczony otrzymuje wsparcie od ubezpieczyciela np. w postaci dostępu do całodobowej infolinii.

Wybierz odpowiednią polisę

Oferta ubezpieczycieli jest bardzo różnorodna. Warto wybierać te zapewniające szeroką ochronę ubezpieczeniową i elastyczne pakiety, które można dostosować do swoich potrzeb. Ciekawą propozycję dla osób podróżujących po Polsce i u najbliższych sąsiadów ma Signal Iduna w swoim pakiecie “NNW w podróży”. Zakres ubezpieczenia w wersji SUPER obejmuje terytorium RP wraz ze strefą przygraniczną państw sąsiadujących o szerokości 30 km od granicy. Ta opcja sprawdzi się zarówno, gdy planujemy podróż po kraju, jak i wypad w góry na Słowację czy do Czech. Jeśli będziemy wypoczywać tylko w Polsce – można wykupić wersję podstawową, która zapewnia nam ubezpieczenie na terenie kraju. Polisę można oczywiście rozszerzyć o koszty rehabilitacji, bagaż podróżny, sprzęt sportowy czy też odpowiedzialność cywilną.

Pamiętajmy, że wypadki wcale nie są rzadkością, dlatego zróbmy wszystko, by zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Podróżowanie po Polsce nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Poprzedni artykułDlaczego warto używać maski antysmogowej?
Następny artykułDlaczego warto ćwiczyć jogę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj