Dzieciaki na deski – w jakim wieku zacząć naukę windsurfingu?

Mówią, że windsurfing to sport dla każdego. Ale czy to tylko wytarty frazes, czy rzeczywiście dosłownie każdy może nauczyć się pływać na desce? Tak to prawda. Nie ma żadnych sztywnych granicy, które mówiłyby, że osoby poniżej lub powyżej określonego wieku nie mogą uczyć się windsurfingu. W efekcie w szkołach i na kursach spotkać można zarówno osoby w sile wieku i seniorów, jak również kilkuletnie dzieciaki.

Windsurfing to świetna dyscyplina dla dzieci. Uczy wielu umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu. Po pierwsze cierpliwość, samozaparcie, ale również samodzielność i odpowiedzialność.

Nauka windsurfingu https://windsurfing.com.pl/nauka-windsurfingu-dla-kogo/ pozwala również oswajać się z wodą. Jak wiadomo niektóre dzieci czują lęk przy kontakcie, więc może to być świetny sposób by ten lęk przełamać.

Jaki wiek będzie odpowiedni na to, żeby zacząć przygodę z windsurfingiem? Każdy, jeśli tylko Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie. Najgorsze co rodzic może zrobić to zmuszać dziecko do robienia czegoś na co ono kompletnie nie ma ochoty. Windsurfing to sport, powinien dawać radość, być odskocznią od codzienności, a nie obowiązkiem.

Nauka windsurfingu może być dla malucha taką właśnie przygodą, która często jest początkiem zupełnie nowej pasji.

Nauka windsurfingu dla dzieci

Podstawowa zasada, bez względu na wiek jest taka, że windsurfingu uczyć się można wyłącznie z instruktorem. To jedyne rozsądne rozwiązanie, jeśli chce się to robić dobrze i bezpiecznie. A kwestie bezpieczeństwa są pierwszorzędne, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci.

Dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniej szkoły. Lekcje mogą odbywać się w grupach lub indywidualnie. Ważne, żeby osoba, która prowadzi kurs miała doświadczenie w pracy z dziećmi. To jednak grupa kursantów, która ma nieco inne wymagania i oczekiwania niż osoby dorosłe.

Warto pamiętać również o tym, że każde dziecko jest zupełnie inne, i ma też inne tempo nauki. Czasem 4-5-cio latkowie uczą się szybciej niż nastolatkowie. To naprawdę kwestia bardzo indywidualna. Ważne by nie wywierać na dziecku żadnej presji odnośnie osiąganych wyników. Ma to być dla niego świetnie spędzony czas.

Fajnym pomysłem jest nauka windsurfingu w trakcie wakacji. Jeśli wypoczywacie nad morzem możecie z powodzeniem połączyć wakacyjny wyjazd z kursem pływania na desce. Pamiętaj tylko by zarezerwować termin odpowiednio wcześniej, ponieważ w sezonie windsurfing cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem.

Poprzedni artykułNie jesz mięsa? Zadbaj o suplementację witamin wegańskich!
Następny artykułLegalny bukmacher eWinner – szeroka oferta zakładów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj