Skok ze spadochronem – co warto wiedzieć przed skokiem?

Skok ze spadochronem to doskonała rozrywka dla osób w różnym wieku. Warto skakać ze spadochronem, bo to wyjątkowa zabawa i niezapomniane wrażenia. Niejedna osoba czerpie radość z rozrywki tego rodzaju i nic w tym dziwnego nie ma. Do skoku ze spadochronem należy się przygotować. Jeśli kandydat waży ponad 100 kilogramów to instruktor może odmówić skoku. Kondycja fizyczna nie jest istotna, jeśli skacze się tandemowo ze spadochroniarzem. Należy mieć wygodne ubranie oraz wiązane obuwie sportowe. Kombinezon, kask i gogle posiada kandydat do takiego skoku.

Kto nie może skakać?

Skok nie jest zalecany osobom z chorym kręgosłupem, łamliwymi kośćmi, problemami z oddechem i układem krwionośnym oraz epilepsją. Skok z instruktorem jest o wiele bezpieczniejszy. Swobodny lot może trwać maksymalnie minutę, takie są zasady. Samodzielne skoki to już inna sprawa – wymagają one doskonałej kondycji fizycznej. Skacze się z pokładu z wysokości 4000 metrów. Skok trwa minutę, prędkość wynosi 200 kilometrów na godzinę. Jest to sport nie do końca bezpieczny, ale warto spróbować. Należy zwracać uwagę na pogodę. Gdy jest deszcz, wiatr oraz burze to nie należy skakać. Zawsze należy stosować się do wskazówek instruktorów. Są one ważne i zapewniają bezpieczeństwo. Czasami kursanci chcą być mądrzejsi, ale to zła droga.

Skacz, ale bądź ostrożny!

Skok jest drogi, ale wrażenia są niezapomniane. Warto o tym pamiętać i zaoszczędzić fundusze na taką rozrywkę. Ważne, aby w przeddzień lotu nie przejeść się. W dzień lotu także należy skromnie jeść, aby nie odczuwać dyskomfortu. Zaleca się założenie luźnej bielizny, która sprawi, że ciało nie będzie obtarte. Takie postępowanie pozwoli dobrze znieść lot i odpocząć w sposób komfortowy. Polacy lubią skakać i coraz częściej sobie na takie skoki pozwalają. Powstają nowe szkoły, instruktorzy dbają o kursantów. I to jest najlepsze podejście. Kursanci muszą odłożyć pieniądze i mogą zamówić skok z instruktorem. Tylko taki skok będzie dla nich niezapomniany i w pełni bezpieczny.

Poprzedni artykułPierwszy lot paralotnią – jak się przygotować?
Następny artykułSpływ kajakowy – co warto wiedzieć przed pierwszym spływem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj